Praca na morzu bez doświadczenia – to jest możliwe

Dalekie podróże w najbardziej odległe rejony naszego globu od stuleci przyciągają wielu ludzi, pragnących na pokładzie statku ruszyć ku wielkiej przygodzie. Niestety w większości przypadków kończy się to tylko na marzeniach, a na przeszkodzie staje najczęściej brak odpowiedniego wykształcenia, czy doświadczenia, predysponującego do wykonywania trudnego zawodu marynarza.

Przeszkoda, która nie istnieje

Praca na morzu bez doświadczenia nie jest tylko mrzonką, to najlepiej swoje pierwsze kroki skierować do agencji zajmującej się rekrutacją personelu na jednostki pływające i wspomniane platformy wiertnicze
Autor zdjęcia: SurfaceWarriors

W naszym kraju działa wiele szkół średnich czy uczelni wyższych o profilu ułatwiającym kształcenie przyszłych wilków morskich, ale ich ukończenie nie jest niezbędne, a praca na morzu bez doświadczenia naprawdę jest możliwa.

Zazwyczaj wydaje się nam, że na statkach potrzeba tylko wykwalifikowanych marynarzy, ale często nie zdajemy sobie sprawy, że na każdej jednostce pływającej jest też potrzebny personel pomocniczy. Nie jest on bezpośrednio odpowiedzialny za obsługę większości urządzeń niezbędnych do obsługi np. silników okrętowych czy urządzeń wydobywczych na platformie wiertniczej. Ciężko sobie wyobrazić brak kucharzy czy stewardów, elektryków czy personelu pralni okrętowej, a żaden statek pasażerski nie obejdzie się bez osób dbających o rozrywkę pasażerów, muzyków czy aktorów. Każdy z nas ma jakieś umiejętności, które odpowiadają powyższym warunkom, warto więc spełnić swoje marzenia i zacząć poszukiwania takiego zatrudnienia.

Agencja pracy dla marynarzy

Skoro praca na morzu bez doświadczenia nie jest tylko mrzonką (a jej oferty znaleźć można np. tutaj: http://crewing.portalmorski.pl/oferty-pracy), to najlepiej swoje pierwsze kroki skierować do agencji zajmującej się rekrutacją personelu na jednostki pływające i wspomniane platformy wiertnicze. Posiadają one bogatą bazę pracodawców i wśród wielu ogłoszeń na pewno uda się znaleźć takie, którego warunki będziemy spełniać. Równie dobre efekty daje poszukiwanie pracy na własną rękę, poprzez regularne przeglądanie ofert pracy na portalach branżowych, jakie bez problemu znajdziemy w internecie.